ABC-Handlu
Image default
Home » Blog » Green Garden to polski producent naturalnych podłoży ogrodniczych.
Wszystkie Wyposażenie

Green Garden to polski producent naturalnych podłoży ogrodniczych.

green_garden_logo

Green Garden to polski producent naturalnych podłoży ogrodniczych. Od pokoleń produkujemy różnego rodzaju podłoża. Naszym klientom proponujemy wysokiej jakości podłoża torfowe oraz podłoża z mikroorganizmami i podłoża z biostymulacją.

Surowce pozyskujemy między innymi z własnych złóż, z czystych ekologicznie terenów. Nasze podłoża są regularnie nadzorowane w laboratorium, dzięki czemu możemy zapewnić niezmienny skład i jakość naszych produktów.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress


Mikroorganizmy w służbie roślin

Green Garden proponuje swoim klientom rewolucyjne w branży podłoża z aktywnymi biologicznie mikroorganizmami.
To przełomowe, chronione patentem rozwiązanie dostosowuje się do potrzeb poszczególnych gatunków roślin.
Podłoża te powstały w wyniku współpracy z naukowcami z lubelskiego Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Ich sekret to aktywne szczepy bakterii kwasu mlekowego, drożdże i bakterie syntetyzujące. Dzięki temu bogate składniki zawarte w glebie (azot, fosfor, potas, magnez, bor, magnan, molibden, cynk) są doskonale przyswajalne przez rośliny. Pozytywne oddziaływanie takiej koegzystencji na uprawy roślin odkrył profesor Teuro Higa. Możemy pochwalić się potwierdzonymi naukowo korzyściami, które przynosi stosowanie tych podłoży:

  • rośliny są bardziej odporne na pasożyty i choroby,
  • patogeny chorobotwórcze są niszczone samoczynnie, a gleba oczyszcza się ze szkodliwych substancji,
  • resztki organiczne rozkładane są do form, które są łatwo przyswajalne przez rośliny,
  • składniki mineralne i odżywcze są lepiej przyswajalne,
  • rośliny są bardziej odporne, lepiej kiełkują, ukorzeniają się, kwitną i owocują,
  • podłoże dobrze trzyma wilgoć, a korzenie są lepiej napowietrzone.

Dzięki stosowaniu podłoży z mikroorganizmami rośliny są w lepszej kondycji, nie potrzebują dodatkowych nawozów ani środków zwalczających szkodniki czy choroby. Są doskonałe dla alergików i do upraw ekologicznych.

Algi i aminokwasy

Kolejną propozycją dla miłośników roślin są podłoża Green Garden z biostymulacją. Są to starannie skomponowane mieszanki różnego rodzaju torfów oraz nawozu, który ma w składzie betainę i glicynę. Te aminokwasy powodują szybszy
i gęstszy wzrost włośników korzeniowych oraz przyczyniają się do transportu składników odżywczych. Ponadto wykazują działanie antystresowe dla rośliny i zapewniają odpowiednią kwasowość podłoża. Pomagają utrzymać najlepsze warunki wegetacji, dzięki temu rośliny obficie kwitną, owocują i wydają bogatsze plony.

Green Garden jest członkiem Polskiej Izby Technologii i Wyrobów Naturalnych oraz Regionalnego Centrum Mikroorganizmów (RCM). To pomaga nam chronić środowisko naturalne oraz stosować zasadę zrównoważonego rozwoju.

W naszej ofercie znajdują się podłoża przeznaczone zarówno do upraw ogólnych jak i specjalnie dopasowane do potrzeb konkretnych gatunków: podłoże do warzyw, do iglaków, do roślin kwaśnolubnych, do wysiewu i pikowania, do kaktusów, pod krzewy i do zakładania trawników, do kwiatów balkonowych, do storczyków, do roślin domowych oraz ziemie uniwersalne dla roślin bez szczególnych wymagań glebowych.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress


Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami i informacjami na naszej stronie internetowej www.ggarden.eu Posiadamy własny transport, a naszym klientom oferujemy atrakcyjne ceny oraz możliwość indywidualnej współpracy. Zapewniamy wsparcie sprzedaży, szkolenia dla pracowników, materiały informacyjne i katalogi. Nasze produkty są dostępne w centrach ogrodniczych w całej Polsce.


Green Garden
Chojno Nowe Drugie 15, 22-130 Siedliszcze
tel./fax +48 /82/ 570 20 53 | kom.: +48 602 614 761 | e-mail: info@ggarden.eu
www.ggarden.eu
Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 08:00 do 16:30

Related posts

Koliba pod czarcim kopytem

ABC-Handlu

Moda na kota: z miłości do kocich brzuszków

ABC-Handlu

Czym się kierujemy przy wyborze krzeseł?

ABC-Handlu