ABC-Handlu
Image default
Home » Blog » Multigra: Nowość na polskim rynku gier edukacyjnych.
Dziecko Wszystkie

Multigra: Nowość na polskim rynku gier edukacyjnych.

W 2016 roku na planszówkowej mapie Polski pojawiło się małe, ale bardzo prężne wydawnictwo – Multigra. Firma powstała, jako odpowiedź na zapotrzebowanie na przystępne, ale opracowane przez fachowców pomoce edukacyjne dla dzieci. O tym, jak ciekawe produkty proponują, świadczy fakt, że mogą się pochwalić potrojeniem wyniku sprzedaży z roku na rok oraz ilością kilkuset tysięcy sprzedanych gier w tak krótki czasie.

W chwili obecnej w ofercie firmy znajdziemy ponad 300 produktów z czego główny trzon stanowią gry edukacyjne, w większości tworzone przez specjalistów: doświadczonych nauczycieli, logopedów, specjalistów od emisji głosu, specjalistów doświadczonych w pracy z dyslektykami i osobami mającymi problemy z koncentracją. Firma ma dużą ofertę gier koncentrujących się na nauce czytania i pisania oraz ortografii i gramatyki. Szeroki jest również asortyment gier matematycznych. Wszystko to oczywiście w imię najskuteczniejszej formy nauki poprzez zabawę.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

W ofercie Multigry, tak naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie.

Są tam produkty zarówno dla maluszków od 18 miesięcy, starszaków, nastolatków, jak i osób starszych. Nie brakuje również gier rodzinnych, pozwalających przyjemnie spędzić wspólnie czas, ale zrobić to mądrze. Gry pod płaszczykiem rozrywki często przemycają wartość edukacyjną, jak chociażby w przypadku gry „Mali podróżnicy – Polska” , gdzie świetnie się bawiąc poznajemy geografię, atrakcje turystyczne i ciekawostki historyczne o naszym kraju.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Szczególną popularnością cieszą się gry o niebanalnym mechanizmie rozgrywki, jak ma to miejsce w przypadku gry „Zakręcona kolejka”, gdzie na środku planszy mamy ruchomą, dwustronną, obrotnicę, nadającą grze dynamiki.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Czy też „Mrówki w opałach”, gdzie podstawowe ćwiczenie logopedyczne, jakim jest zabawa ze słomkami, zamienione zostało w przednią rozrywkę. Dzieci muszą uratować mrówki (w postaci żetonów), które zostały zaskoczone przez obfite opady deszczu i jak najszybciej przenieść je za pomocą słomek na suchy ląd.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Dużą popularnością cieszą się proste zabawy dla najmłodszych, jak chociażby seria „Słonik Balonik”. Przystępna cenowo seria dla dzieci w wieku już od 18 miesiąca życia. W serii znajdziemy proste układanki o funkcji edukacyjnej. Za pomocą kół, trójkątów, elementów o płaskich krawędziach, czy też krawędziach w postaci falki maluszki rozwiązują pierwsze łamigłówki polegające na właściwym dopasowaniu elementów, ucząc się przy tym kolorów, wyglądu i nazw zwierzątek, różnicowania.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Multigra nie boi się też istotnych społecznie tematów, jak chociażby zdrowe odżywianie, o którym coraz więcej mówi się w szkołach.

Przykładem tego jest „Jem zdrowo”. Czy też gry wspomagające funkcje wychowawcze, jak to ma miejsce w uczącej dzieci obowiązków grze „Sprzątanko”. Gra ma także ciekawą mechanikę, ponieważ zabawa polega na fizycznym segregowaniu różnych typów rozrzuconych rzeczy, a rekwizyt w postaci kartonowej miotły i trójwymiarowego łóżka dodają zabawie atrakcyjności.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Multigra stawia także na świetną rodzinną zabawę. Przykładem może być hit sprzedażowy w postaci gry „Ktoś Ty?”. Sprawdzony patent polegający na zakładaniu na głowę opaski służącej do przymocowywania kart z obrazkiem. Gracze nie wiedzą, jakie obrazki znajdują się na ich opaskach. Zadając proste pytania współzawodnikom, na które możemy odpowiedzieć tak lub nie, próbują ustalić swoją tożsamość.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

W ofercie znajdziemy także zabawki manualne jak chociażby „Słomki Konstrukcyjne” z których można zbudować niesamowite budowle. Ciekawa są „Przybijanki”, gdzie w zestawie znajdziemy korkową tablicę, zestaw metalowych elementów, pinezki oraz drewniany młotek. Zabawka w wyjątkowy sposób uczy dzieci samodzielności i daje poczucie dorosłości.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

W ofercie Multigry znajdziemy także szereg książeczek. Przede wszystkim na uwagę zasługuje seria „Podróże z wyobraźnią”, której głównym celem są ćwiczenia koncentracji i pamięci dla dzieci w wieku od lat 4. Ciekawą serią są „Kolorowanki hybrydowe”, jedyna w swoim rodzaju koncepcja łącząca kolorowanki, album naklejek oraz łamigłówek z prawdziwą książką. W serii tej znajdziemy takie tytuły jak: „Wyrazy, które znaczą wiele razy” czy „Przysłowia Polskie”.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Nie brak także gier klasycznych czy zabawek na zewnątrz takich jak „Zośka”.

Multigra bardzo mocno się rozwija, poszerzając swój asortyment oraz obszary dystrybucji. Wiele ciekawych propozycji przygotowywanych jest już na wiosnę. Warto zwrócić uwagę na serię 12 filcowych zestawów kreatywnych „Moja torebka”, które pojawią się na rynku już w marcu.

torebka

Tak dynamicznie rozwijająca się firma zasługuje na uwagę i śledzenie jej dalszego rozwoju. Warto poznać szerzej jej asortyment na www.multigra.com.pl


F.H.U. „ MULTIGRA”
Dobrzewino, ul. Dębowa 15 84-208 Kielno
tel.: 58 333 50 52 | e-mail: handel@multigra.com.pl
www.multigra.pl

Pracujemy  od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-14:00

https://abc-handlu.pl/category/wszystkie/dziecko/

Related posts

Aga-Holtex: Odkryj niezwykłą krainę bakalii

ABC-Handlu

Grzane trunki pogromca chłodu

ABC-Handlu

Gastro Borowiec: Kompleksowe wyposażenie Gastronomii

ABC-Handlu