ABC-Handlu
Home » Blog » Oleje Trawińscy: najwyższej jakości olej rzepakowy
Artykuły spożywcze Wszystkie

Oleje Trawińscy: najwyższej jakości olej rzepakowy

oleje logo

W 2017 r. założyliśmy firmę OLEJE TRAWIŃSCY Sp. z o.o. Sp.k. w celu butelkowania i sprzedaży wyprodukowanego przez „BASTIK” Sp. z o.o. Oleju rzepakowego tłoczonego na zimno. „BASTIK” Sp. z o. o. to rodzinna firma powstała w 1989 roku w której pracują trzy pokolenia rodziny Trawińskich. W 2006 r. firma zainwestowaław nowoczesną, specjalistyczną linię technologiczną do produkcji oleju rzepakowego surowego.

Dzięki naszym staraniom, dotacjom unijnym w ramach projektu „INNOTECH” oraz przy współpracy z najlepszymi jednostkami badawczymi w Polsce udało nam się stworzyć unikatowy Olej rzepakowy tłoczony na zimno. Nasz proces technologiczny został opatentowany i wdrożony do produkcji.

Oferujemy najwyższej jakości olej rzepakowy tłoczony na zimno z Koźmina Wielkopolskiego

butelki

Nasz naturalny Olej rzepakowy tłoczony na zimno dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii tłoczenia, wyłącznie ze specjalnie wyselekcjonowanych i kontrolowanych ziaren rzepaku, a także co najważniejsze  bez zastosowania jakichkolwiek środków chemicznych zapewnia najwyższą jakość uzyskiwanego oleju rzepakowego, zachowuje swój złocisty kolor i charakterystyczny smak.

Olej zawiera w pełni naturalne tokoferole i sterole roślinne cenne pod względem żywieniowym dla organizmu ludzkiego, zwłaszcza serca. Zmniejszają bowiem one wchłanianie „złego” cholesterolu, dzięki temu zmniejszają ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego. Zawiera lecytynę i fosfolipidy. Jest także bogatym źródłem witamin rozpuszczalnych w tłuszczach takich jak: A, E, D3 i K. Dostarcza również nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT): omega-6omega-3 w idealnych proporcjach 2:1.

Olej nalewamy do butelek z ciemnego szkła. Nie bez powodu stosujemy takie właśnie opakowanie. Oleje roślinne są bardzo wrażliwe na światło, które niszczy ich właściwości i pozbawia najcenniejszych wartości odżywczych. Ciemne szkło zapewnia również przedłużenie trwałości oleju, a także szkło nie wchodzi w reakcję z zawartością.


Podczas przechowywania oleju tłoczonego na zimno, może pojawiać się w nim naturalny osad, który jest dowodem na to, że olej był tłoczony mechanicznie i jest w 100% naturalny. Poszczególne partie oleju rzepakowego tłoczonego na zimno naturalnie mogą różnić się intensywnością smaku, koloru oraz aromatu.

Olej rzepakowy ma nie tylko zbawienne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry i włosów. Stanowić może doskonałą bazę do domowych maseczek i peelingów.

Nasz olej rzepakowy może być stosowany na zimno – do sosów, dresingów, sałatek, majonezu, słodkich wypieków a także do krótkiego smażenia („nie  pryska na patelni”). Nasz olej użyty do marynat, w znacznym stopniu podnosi walory smakowe mięs.


OLEJE TRAWIŃSCY Sp. z o.o. Sp.k. | NIP: 621 182 22 51
ul. Borecka 54 | 63-720 Koźmin Wielkopolski
tel. +48 606 316 884 | e-mail: biuro@olejetrawinscy.pl
www.olejetrawinscy.pl

https://abc-handlu.pl/category/wszystkie/zaopatrzenie/

Related posts

Vitapol: Tradycja poparta pasją tworzenia.

ABC-Handlu

KOTPAK: Producent drapaków dla kota

ABC-Handlu

Pod Trzema Miotłami: Sklep ezoteryczny

ABC-Handlu