ABC-Handlu
Home » Blog » Panele i ogniwa fotowoltaiczne, solarne i słoneczne
Przemysł i Technologia Wszystkie

Panele i ogniwa fotowoltaiczne, solarne i słoneczne

sunsol logo

Firma SunSol to kompleksowy wykonawca. W swojej ofercie posiada systemy fotowoltaiczne, pompy ciepła, magazyny energii oraz rozwiązania związane z elektromobilnością dla gospodarstw domowych oraz firm.

Przyczyniamy się do obniżania kosztów energii elektrycznej dla naszych Klientów, a także zapewniamy niezależność i bezpieczeństwo energetyczne. sunsol

Zapewniamy kompleksową obsługę! 

Od zaprojektowania systemu, poprzez dostarczanie urządzeń, po ich instalację oraz przyłączenie do sieci. Systemy SunSol projektowane są na dziesięciolecia, dlatego korzystamy jedynie ze sprawdzonych produktów renomowanych marek SunPowerRECQCellsSolarEdgeFroniusSMA. Produkując energię z odnawialnych źródeł, przyczyniamy się do poprawy jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy. 

SunPower to panele fotowoltaiczne o najwyższej wydajności na rynku. Ich sprawność wynosi powyżej 22%. Dla porównania, wydajność standardowych paneli słonecznych to 15%-18%. Dzięki temu amerykańska firma SunPower stała się liderem w branży fotowoltaicznej, czego najlepszym dowodem jest liczba 13 milionów zainstalowanych paneli w 150 tysiącach systemach PV na całym świecie. Jest to stan na rok 2016, dlatego z całą pewnością liczba ta jest dzisiaj jeszcze większa.

Instalacja fotowoltaiczna – działanie

Jak działa instalacja fotowoltaiczna? Instalacja PV oraz sposób jej funkcjonowania są stosunkowo proste. Produkowanie energii elektrycznej przez panele fotowoltaiczne jest możliwe dzięki zjawisku nazywanemu efektem fotowoltaicznym. Zjawisko to polega na tym, że w półprzewodniku powstaje siła elektromotoryczna. Co to oznacza? Najprościej rzecz ujmując, w jego wyniku energia słoneczna zostaje zamieniona na prąd stały, a dochodzi do tego w ogniwach fotowoltaicznych, z których składają się panele słoneczne.

Aby móc korzystać z prądu, który wytworzyła instalacja fotowoltaiczna, na przykład w domu lub firmie, niezbędny jest inwerter solarny (falownik). To urządzenie, przy pomocy którego prąd stały, jaki powstał z energii słonecznej, zostaje przekształcony w prąd zmienny o parametrach elektrycznych zgodnych z parametrami sieci publicznej. To znaczy na taki, który znajduje się w naszych gniazdkach elektrycznych.


Fotowoltaika to długofalowa inwestycja, niosąca za sobą wiele korzyści, związanych przede wszystkim z optymalizacją wydatków na energię elektryczną. Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wymaga jednak dość sporych nakładów finansowych, ale my – jako profesjonalna firma instalatorska – znaleźliśmy na to sposób. Koszty związane z zakupem oraz montażem ogniw i paneli PV minimalizujemy przy pomocy preferencyjnych, niskooprocentowanych kredytów. Co więcej, dzięki nam nie będziesz musiał obawiać się formalności, jakie wiążą się ze staraniami o kredyt – zajmiemy się tym za Ciebie! Bierzemy na siebie cały proces kompletowania oraz składania dokumentacji – Ty tylko czekasz na zwrot z inwestycji w odnawialne źródła energii, jakimi są instalacje fotowoltaiczne. Nasza oferta obejmuje fotowoltaikę dla domu oraz firmy, a także systemy PV montowane na jachtach i statkach.

Jako renomowana firma instalatorska stawiamy na najwyższą jakość stosowanych komponentów instalacji fotowoltaicznych, ponieważ naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa i bezawaryjności Twojego systemu. Korzystamy z najbardziej innowacyjnych technologii PV dostępnych na rynku.

Pozostawmy przyszłym pokoleniom czystą Ziemię!


SUNSOL SP. Z O.O.
ul. Ludwika Mierosławskiego 21, 80-430 Gdańsk
NIP: 957-109-07-68 | REGON:36629174900000

Biuro
Tel.: 58 746 38 99 | biuro@sunsol.pl
Dział handlowy:
Tel.: 535 558 797 | handlowy@sunsol.pl
www.sunsol.pl

https://abc-handlu.pl/category/wszystkie/technologia/

Related posts

Chipowa panika i boom na roboty sprzątające

ABC-Handlu

TEWA: kompleksowe rozwiązania dla gastronomii

ABC-Handlu

Biobakt: Skutecznie dbamy o środowisko

ABC-Handlu