ABC-Handlu
Home » Blog » Winnica Koniusza: Rodzinna winnica założona w 2006 roku.
Artykuły spożywcze Wszystkie

Winnica Koniusza: Rodzinna winnica założona w 2006 roku.

winnica_koniusza_logo

Winnica Koniusza – to rodzinna winnica założona w roku 2006. Położona jest w Małopolsce na płaskowyżu proszowickim, tylko 25km na północny – wschód od Krakowa. Winnica znajduje się na wysokości 290m n.p.m. na stoku o nachyleniu południowo-zachodnim. Zajmuje powierzchnię ok 0,7ha. W winnicy uprawiane są krzewy winorośli odmian czerwonych – głównie Rondo, Regent oraz odmian białych – Solaris, Johaniter.

Produkcja wina odbywa sie w sposób tradycyjny. Stosujemy zbiór ręczny oraz segregację gron, aby w końcowym efekcie otrzymać najlepszej jakości wino. Wino dojrzewa w beczkach z dębu węgierskiego i w zbiornikach ze stali nierdzewnej.


W ofercie sprzedaży posiadamy wina własnej produkcji. W lecie oferujemy zwiedzanie winnicy, weekendowe degustacje w plenerze oraz rozmowy o produkcji wina i prowadzeniu winnicy.

Rocznik 2014

Couvee 14 – białe

Zawiera 12,5% alkoholu i jest półwytrawne z wyczuwalnym cukrem resztkowym co powoduje, że może uchodzić za półsłodkie. Stworzone z kupażu szczepów Johaniter i Solaris. Proces winifikacji odbył się 2014 roku.

Subtelny aromat białych owoców, z dominującą nutą gruszki i liczi. Wyczuwalny zapach białych kwiatów zarówno w nosie, jak i w smaku. Wino posiada pozostałość cukru resztkowego wpływającą na jego kremowość i zbalansowanie, wyczuwalne nuty miodowe.

Couvee 14 – czerwone

Wino zawiera 13% alkoholu i jest półwytrawne. Kupaż szczepów Regent i Rondo. Winifikacja zakończyła się w 2014 roku.

Wyczuwalny zapach leśnych owoców, przeplatający się z dojrzałymi aromatami dymionej śliwki i czerwonej porzeczki. Ciekawa kompozycja zapachowa podbita nutami dębowymi, pochodzącymi z beczek z dębu węgierskiego, tworzy unikalny bukiet tego czerwonego wina.

Idealne wino do zestawiania z potrawami z mięsa czerwonego.

Rocznik 2015

Couvee 15 – białe

Wino zawiera 12,5% alkoholu, jest półwytrawne. Stworzone z kupażu szczepów Johaniter i Solaris. Winifikacja odbyła się w 2015 roku.

Ciekawa kompozycja kwiatów lipy, z delikatną nutą orzechową, podbita intensywnym zapachem białych owoców. Delikatna pozostałość cukru resztkowego wpływa na jego kremowość i zbalansowanie.

Wino to otrzymało srebrny medal na I Międzynarodowym Konkursie Win w Tuchowie w 2016 roku.

Couvee 15 – czerwone

Wino zawiera 13% alkoholu, jest półwytrawne. Stworzone poprzez kupaż szczepów Regent i Rondo. Winifikacja odbyła się 2015 roku.

Unikalny kupaż tych dwóch odmian, które się wzajemnie uzupełniają. Dzięki dojrzewaniu w beczkach z dębu węgierskiego wino osiągnęło unikalną równowagę bukietu między owocnością wina a beczką. Wyczuwalny zapach leśnych owoców, w ustach pozostaje świeżość wina podbita kilkumiesięcznym leżakowaniem w beczce.

Doskonałe wino w zestawieniu z daniami z mięs czerwonych.


Winnica Koniusza | Gospodarstwo Rolne Andrzej Płyś
Łyszkowice 46, 32-104 Koniusza
NIP: 945-132-96-98
tel: 502 673 820 | email: kontakt@winnicakoniusza.pl
www.winnicakoniusza.pl

https://abc-handlu.pl/category/wszystkie/zaopatrzenie/

Related posts

RYBY Z SERCA NATURY

ABC-Handlu

Maslove: masło 100% orzechowe

ABC-Handlu

Hilltech – firma stawiająca na nowe technologie

ABC-Handlu