ABC-Handlu
Image default
Home » Blog » Winnica Vetus: Polska Winnica
Wszystkie Zaopatrzenie

Winnica Vetus: Polska Winnica

Winnica Vetus położona jest w Brzezinach koło Wielopola Skrzyńskiego na obrzeżach Czarnorzecko Strzyżowskigo Parku Krajobrazowego. Założona została w 2013 roku na pięknym, idealnym południowym stoku.

Obecnie Winnica Vetus zajmuje około jednego hektara gdzie posadzonych jest cztery tysiące sadzonek winorośli.Gleba na winnicy jest ciężka gliniasta co ma niebagatelny wpływ na jakość wina. Na winnicy posadzono następujące odmiany Regent, Rondo, Cabernet Dorsa, Cabernet Cortis na wina czerwone oraz Seyval Blanc, Solaris, Muscaris, Phoenix z których robione są wina białe. Winnica cały czas rozwija się. Planowane jest powiększenie poprzez nasadzenie kolejnych ciekawych a może i mniej spotykanych jeszcze w Polsce odmian winorośli.
Winnica stale się dzięki temu rozwija. Co pewien czas wypuszcza nowe gatunki win.

Pierwsze zbiory odbyły się w 2015 roku, w którym to powstały pierwsze nasze wina.

​Obecnie zaczynamy realizować również dalsze przedsięwzięcia związane z enoturystyką.

Z roku na rok przybywa gości odwiedzających naszą winnicę, dlatego niezbędną sprawą jest również zapewnienie noclegu gościom, którzy przyjeżdżają niejednokrotnie z odległych miejsc Polski. Oprócz przepięknych krajobrazów, w które wpisuje się również nasza Winnica położona na wzgórzu można znaleźć także inne godne uwagi atrakcje turystyczne. Jedną z nich jest Kościół p.w.Św.Mikołaja w Brzezinach. Jest to piękny modrzewiowy kościół z ołtarzem Pieta szkoły Wita Stwosza z XV wieku.

Nie sposób oprzeć sie urokowi wnętrza świątyni i nie oddać się w jej wnętrzu chwili zadumy.

W graniczącym z Brzezinami Wielopolu Skrzyńskim odwiedzić można Muzeum Tadeusza Kantora polskiego reżysera, malarza, scenografa i grafika, urodzonego właśnie w tej miejscowości. Jeśli jednak ktoś miałby ochotę spędzić czas może bardziej w sportowym stylu niewątpliwie warto wybrać się na wyprawę rowerową licznymi ścieżkami rowerowymi których nie brakuje w tych okolicach.

Revelin

REVELIN
rodzaj wina-wytrawne czerwone
rocznik-2015
zawartość alk -13,1
twórca wina – Marek Kąkolewski
kwasowość – 5,2
odmiana winorośli: REGENT

​REGENT – to nowa odmiana niemiecka, której owoce świetnie nadają się na bardzo dobrej jakości czerwone wino. Obecnie jest coraz bardziej ceniona, szczególnie w krajach Europy Zachodniej, gdzie uprawia się ją w sposób ekologiczny. Owoce nadają się do oberwania pod koniec września lub na początku października. Z zebranych owoców uzyskuje się wspaniałej jakości wino o intensywnie czerwonym kolorze. Poza tym będzie ono niezwykle przyjemne w smaku, ponieważ wyraźnie wybije się w nim nuta owocowa. Zachwyci też swoją łagodnością i lekkością z racji małej zawartości garbników.

Carrie

CARRIE
rodzaj wina – wytrawne białe
rocznik – 2015
zawartość alk -12,5
twórca wina -Marek Kąkolewski
kwasowość -6,9
odmiana: SEYVAL BLANC

​SEYVAL BLANC- bardzo atrakcyjna odmiana do produkcji wysokiej jakości win stołowych. Odmiana bardzo plenna. Preferuje gleby żyzne na których rodzi owoce o wysokiej jakości. Wina z niej powstałe charakteryzują się, orzeźwiającą świeżością o aromacie owoców cytrusowych i kiwi. Dojrzałość osiąga pod koniec września ale w celu skumulowania jak największej ilości cukrów owoce należy przetrzymać na krzewach nawet do połowy października.

Vivienne

VIVIENNE
rodzaj wina – wytrawne białe
rocznik -2015
zawartość alk -14,3
twórca wina -Marek Kąkolewski
kwasowość -6,5
odmiana: SOLARIS

vetus-devin
Devin

DEVIN
rodzaj wina – wytrawne czerwone
rocznik -2015
zawartość alk -12,7
twórca wina -Marek Kąkolewski
kwasowość -5,3
odmiana: RONDO

Tullia

TULLIA
rodzaj wina-wytrawne białe
rocznik -2015
zawartość alk-12,5
twórca wina -Marek Kąkolewski
kwasowość -6,4
odmiana: PHOENIX 


Winnica Vetus | Marek Kąkolewski
39-111 Brzeziny 540
tel. 667 002 452 | e-mail: winnicavetus@gmail.com

Pozostałe artykuły: www.abc-handlu.pl/category/wszystkie/zaopatrzenie/

Related posts

KOTPAK: Producent drapaków dla kota

ABC-Handlu

Gastro Borowiec: Kompleksowe wyposażenie Gastronomii

ABC-Handlu

Spiżarnia z Kulturą

ABC-Handlu