ABC-Handlu
Home » Blog » Zawsze jest czas na kawior z Kaiser Caviar
Artykuły spożywcze Wszystkie

Zawsze jest czas na kawior z Kaiser Caviar

Kaiser Caviar to pasja, przyjemność i jakość na najwyższym poziomie. W naszej firmie zlokalizowanej w centralnej Polsce produkujemy świeży, czysty kawior o delikatnym orzechowym aromacie i miękkiej skórce.

kaiser_logo

Podczas wytwarzania całkowicie rezygnujemy z dodatków i konserwantów, tylko w ten sposób można zachować najdrobniejsze niuanse smaku w najlepszy możliwy i autentyczny sposób.

Przyjemność bez posmaku

Kawior to produkt luksusowy i jedna z najbardziej ekskluzywnych potraw na świecie. Kawior posiada niezwykłe właściwości. Ikra Jesiotrów zawiera duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny N-3 ( w tym EPA i DHA), które mają pozytywny wpływ na zapobieganie chorobą układu krążenia czy nerwowego. Jest źródłem aminokwasów, przyspieszających odnowę komórek. Zawarte w kawiorze rozpuszczalne w tłuszczach witaminy A,D i E-chronią przed wolnymi rodnikami, a więc opóźniają procesy starzenia. Kawior zawiera również wiele mikroelementów: fosfor, cynk, jod, magnez, a także fosfolipidy oraz białka, dostarczające niezbędnych składników do prawidłowego wzrostu tkanek. To luksusowy, ale przede wszystkim w pełni zbilansowany i absolutnie prozdrowotny produkt należący do grupy 10 najwyżej cenionych produktów spożywczych na świecie głównie ze względu na wyjątkowo skomplikowany sposób pozyskiwania i coraz mniejsze występowanie Jesiotra w naturze.

Wysoki popyt na kawior i masowe przełowienie wód spowodowały, że duża część z 26 gatunków jesiotra jest obecnie zagrożona wyginięciem. Hodowla ryb jest zatem zrównoważoną alternatywą dla dzikich połowów. Nasze ryby hodujemy w zbiornikach i stawach bez dodatku antybiotyków, hormonów i innych leków.


Zrównoważony rozwój

KaiserCaviar kładzie szczególny nacisk na zrównoważony rozwój, ponieważ najlepszy kawior można uzyskać tylko dzięki wieloletniemu doświadczeniu w hodowli ryb, zrównoważonych metodach produkcji i dobrostanowi zwierząt. Dobro jesiotra ma najwyższy priorytet, dlatego nie są one zabijane w celu uzyskania cennej ikry. KaiserCaviar to zatem wysokiej jakości ikra dojrzałej ryby, porównywalna jakością i smakiem do kawiorów na całym świecie.

Zbiór i przetwarzanie KaiserCaviar odbywa się starannie, ręcznie, pod stałą kontrolą i zgodnie z wytycznymi CITES dotyczącymi ochrony zagrożonego wyginięciem jesiotra. Świeżość i czystość odgrywają ważną rolę w zachowaniu niepowtarzalnego charakteru kawioru.

Ponadto KaiserCaviar nie tylko przetwarza luksusowe jaja ryb. Aby jesiotr był surowcem traktowanym z szacunkiem, wykorzystuje się, wędzi i sprzedaje również jego delikatne mięso.

Świat kawioru

Prawdziwy kawior pochodzi od jesiotra, rodziny pierwotnych ryb kostnych, które występują głównie na wyższych szerokościach geograficznych półkuli północnej. Gatunki jesiotra najczęściej wykorzystywane do produkcji kawioru to jesiotr syberyjski, jesiotr rosyjski, jesiotr bieługi i jesiotr sterlet). Ponadto istnieje wiele różnych krzyżówek, które mają różne zalety w smaku kawioru i hodowli. Kaiser Caviar

Zrównoważone zbiory kawioru w sercu Polski

KaiserCaviar dobierany jest ręcznie w starannym procesie pod stałą kontrolą jakości i zgodnie z wymogami wytycznych CITES dotyczących ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem w naszej firmie w Polsce. Kawior z jesiotra może być szybko zbierany i przetwarzany w słoikach, ponieważ czystość i świeżość są priorytetami w naszej firmie. Aby zachować niezakłócony smak „czarnego złota”, w KaiserCaviar nie są dodawane żadne konserwanty, a nasze słoiki są zamykane w specjalnym procesie. Dostarczamy świeży kawior, jeśli zamówimy go z wyprzedzeniem.

KaiserCaviar wyznacza nowe standardy w zakresie zbioru i przetwarzania. W wyjątkowym procesie kawior jest wyrabiany z ikry bez uboju. Ostrożne usunięcie żywego jesiotra jest opłacalne nie tylko ze względu na świadomość ekologiczną i zrównoważony rozwój. Ryby rosną, starzeją się, a ikra nabiera jakości.


Jarosław Korytowski
ul. Rybacka  1 A, 62-505 Konin
sprzedaz@kaisercaviar.at
Tel +48 606 187 320, +48 660 453 453
www.kaisercaviar.at

https://abc-handlu.pl/category/wszystkie/zaopatrzenie/

Related posts

Stocznia Cesarska: Drugie życie dawnej Remizy

ABC-Handlu

Noto Pięknie: Sojowe Świece Zapachowe

ABC-Handlu

Eko Farmer

ABC-Handlu