ABC-Handlu
Home » Blog » Pierwsze restauracje z antywirusową powłoką
HoReCa Wszystkie

Pierwsze restauracje z antywirusową powłoką

Tutti Amici

Dwie warszawskie restauracje – Wolę Sushi i Tutti Amici – zabezpieczyły powierzchnie w swoich lokalach specjalną antybakteryjną i antywirusową powłoką z cząsteczkami tytanu, zgodną z normami ISO. Jest nią preparat, który pod wpływem światła, naturalnego lub sztucznego, na bieżąco niszczy wszelkie drobnoustroje i zarazki. To rozwiązanie, wdrażane przez krajową firmę Lumichem, pierwotnie stosowane w przemyśle spożywczym, w pandemii zdobywa klientów także z coraz to nowszych branż, w tym gastronomicznej. Na położenie tytanowej powłoki zdecydowały się m.in. Koleje Śląskie w swoich pociągach czy obiekty użyteczności publicznej, jak Centrum Nauki Kopernik, sąd administracyjny czy też szkoły niepubliczne.

W restauracjach Wolę Sushi i Tutti Amici, obu działających przy ul. Chłodnej na warszawskiej Woli, bakterio- i wirusobójczym preparatem pod nazwą TitanSolid zostały pokryte stoliki, krzesła oraz tzw. punkty styku, czyli powierzchnie dotykane przez wiele osób. Są to np. klamki, włączniki światła, uchwyty, znajdujące się na sali, w łazienkach oraz na zapleczu. Wszystkie te powierzchnie zyskały teraz powłokę uruchamiającą pod wpływem światła proces samooczyszczania mikrobiologicznego. Bakterie, wirusy czy pleśnie są na bieżąco niszczone, a dodatkowo oczyszczane jest powietrze, powłoka bowiem likwiduje lotne związki organiczne i neutralizuje zapachy.

restauracje_titan_solid

– Gastronomia bardzo ucierpiała wskutek pandemii i cały czas pracujemy nad tym, żeby odbudować straty z okresu zamknięcia lokali. Nasze restauracje przestrzegają podwyższonych norm sanitarno-higienicznych, ale sami także robimy co w naszej mocy, aby goście czuli się u nas możliwie komfortowo. Decydując się na pokrycie powierzchni w restauracji/ach specjalną powłoką chcemy zapewnić naszym klientom oraz personelowi jak największe bezpieczeństwo.

mówi Milchał Lewandowski, manager Wolę Sushi i Tutti Amici.

TitanSolid jest jedynym na świecie rozwiązaniem bazującym na nanocząsteczkach dwutlenku tytanu, który wykazuje swoją aktywność w tak szerokim widmie światła widzialnego.

Jego właściwości zostały potwierdzone w badaniach i opatentowane. Powłoka z dwutlenkiem tytanu, raz zaaplikowana, zapewnia ciągłe działanie przez co najmniej 12 miesięcy.

TitanSolid to rozwiązanie oparte na zjawiskach zachodzących w przyrodzie. Jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia ludzi i dla środowiska, a pierwsze zastosowanie miało miejsce w zakładach produkujących wyroby mleczarskie, gdzie reżim higieniczny jest bardzo wysoki. Legitymuje się także normami ISO 22196, 18184, 20645 oraz 14119, potwierdzającymi właściwości przeciwdrobnoustrojowe. Powierzchnie pokryte powłoką z TitanSolid zachowują mikrobiologiczną czystość przez długi czas bez konieczności ciągłego prowadzenia chemicznej dezynfekcji.

mówi Jacek Zołociński, prezes zarządu Lumichem.

Lumichem jest wyspecjalizowanym producentem wyrobów wykorzystujących dwutlenek tytanu, opartych na unikatowych recepturach. Pozwalają one osiągać wyjątkowe właściwości pokrytych nimi powierzchni. TitanSolid™ w połączeniu z Lumiboost tworzy struktury przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne aktywujące się pod wpływem dowolnego rodzaju światła słonecznego i sztucznego.

Pozostałe artykuły: https://abc-handlu.pl/category/wszystkie/horeca/

Related posts

Brokelmann: Wiodący dostawca wyposażenia ze stali nierdzewnej dla branży handlowej, przetwórczej

ABC-Handlu

Krosno: Polski producent szkła stołowego.

ABC-Handlu

Złota Kraina: Naturalne miody ekologiczne

ABC-Handlu