ABC-Handlu
Home » Blog » Producent szapragów Polmiel: Gospodarstwo rolne
Artykuły spożywcze Wszystkie

Producent szapragów Polmiel: Gospodarstwo rolne

Gospodarstwo rolne Katarzyny i Sławomira Mielczarek jest jednym z nielicznych w województwie Łódzkim zajmującym się produkcją szparagów zielonych. W 2012 roku po przejęciu gospodarstwa od rodziców rozpoczęliśmy uprawę Aspargus. Pierwsza plantacja liczyła zaledwie 0,8 ha. Przez kolejne lata areał wzrastał. W chwili obecnej uprawiamy ok. 7 ha szparag, na terenie gmin Pątnów i Wieluń. W związku z ciągle rosnącym zainteresowaniem i popularnością tego warzywa w Polsce jak również poza granicami kraju, planujemy dalszy rozwój gospodarstwa. Staramy się jak najlepiej sprostać oczekiwaniom naszych klientów, dlatego do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie.

Polmiel logo

SZPARAGI TO BOMBA WITAMINOWA DLA KAŻDEGO Z NAS!

Naszym klientom oferujemy szparagi najwyższej jakości. Sezon trwa na przełomie miesięcy: kwietnia, maja i czerwca. W tym czasie kilkanaście osób dba o to, aby nasi odbiorcy w jak najkrótszym czasie otrzymali starannie wyselekcjonowany i zapakowany towar. Szparagi sprzedajemy w wiązkach 500 g i luzem. Przyjmujemy zamówienia zarówno detaliczne jak i hurtowe.

Dlaczego warto jeść szparagi?

Szparagi zielone to ogrom witamin i składników mineralnych. Zawierają kwas foliowy, wapń, potas, fosfor. Są bogatym źródłem witaminy C i E. Dzięki zawartości błonnika doskonale wpływają na pracę jelit. Asparagina zaś doskonale oczyszcza organizm, utrzymuje odpowiedni poziom wody, jak również wspomaga pracę nerek. Ze względu na niską kaloryczność (w 100g zawierają 18 kalorii) warzywo to zalecane jest przez dietetyków dla osób odchudzających się. Coraz częściej także ginekolodzy namawiają kobiety w ciąży do spożywania szparagów (źródło kwasu foliowego, który doskonale wpływa na rozwój płodu). W ostatnich latach zauważamy znaczny wzrost spożycia tego produktu również w Polsce.


Gospodarstwo rolne Katarzyna i Sławomir Mielczarek
Pątnów 163, 98-335 Pątnów
+48 603 988 557 | +48 669 368 047
kontakt@polmiel-szparag.pl

www.polmiel-szparag.pl

Dystrybucja:
ŚWIEŻE ZIOŁA | Półłanki 33a, Kraków | biuro@swiezeziola.pl
tel. (12) 414 30 96, kom. 693 646 899, 603 952 200

https://abc-handlu.pl/category/wszystkie/artykuly-spozywcze

Related posts

Ramal Pawilony: Budownictwo Modułowe

ABC-Handlu

Masma: Ceramika łazienkowa i sanitarna

ABC-Handlu

Ekojajko.pl Jesteśmy specjalistami w swojej branży.

ABC-Handlu