ABC-Handlu
Home » Blog » Cryogen: Import i dystrybucja naczyń na ciekły azot
Wszystkie Wyposażenie

Cryogen: Import i dystrybucja naczyń na ciekły azot

cryogen_zdj_gora

Firma CRYOGEN znajduje się na terenie Śląska Cieszyńskiego w miejscowości Drogomyśl.

Od 2005 roku specjalizujemy się w imporcie i dystrybucji naczyń (dewarów, kontenerów, termosów) do ciekłego azotu produkowanych przez MVE Cryogenic Equipment (oddział jednego z największych światowych producentów w tej branży – MVE, USA).  W czasie wieloletniej praktyki eksploatacji naczyń tej firmy dokonaliśmy ich oceny i porównania z podobnymi produktami innych renomowanych producentów światowych. Pod względem jakości i ekonomii użytkowania naczynia produkowane przez MVE należą do najlepszych.

Nasza oferta obejmuje dwie główne grupy asortymentowe:

Naczynia biologiczne

Naczynia biologiczne (poniższe zdjęcie, lewa strona) znajdują zastosowanie w laboratoriach trudniących się zamrażaniem materiałów biologicznych, ich przechowywaniem w stanie zamrożonym i stosowaniem w praktyce (biologia, medycyna, hodowli zwierząt, etc.). Są wyposażone w tzw. kanistry czyli wewnętrzne zasobniki na zamrożony materiał. Oprócz szerokiego wyboru w zakresie pojemności mogą też różnić się średnicami otworów wlotowych, a tym samym wymiarami kanistrów, co determinuje ilość zamrożonego materiału do przechowywania.

cryogen_butle

Naczynia do transportu i przechowywania ciekłego azotu

W związku z szybko rozszerzającym się zastosowaniem ciekłego azotu w nauce i gospodarce naczynia transportowe (zdjęcie, strona prawa) stają się coraz bardziej potrzebnym, a przy tym niezbędnym środkiem dostarczania tego gazu do celów biologicznych, medycznych, dla gastronomii, mechaniki i wielu innych coraz liczniejszych odbiorców. Wzmocniona konstrukcja, ergonomiczna budowa i optymalna średnica otworu wlotowego (50 mm) czynią te naczynia bardzo wygodnymi i ekonomicznymi w eksploatacji. Dzięki doskonałej oprawie izolacji odznaczają się niskimi stratami ciekłego azotu przez odparowanie.

Naczynia wykonane są z wytrzymałych stopów aluminium, są zatem stosunkowo lekkie. Wyszystkie naczynia objęte są 2-letnią gwarancją na izolację. Produkty te posiadają wymagane certyfikaty ISO i CE.

Zamówione naczynia wysyłamy szybkim transportem kurierskim.

Firma dysponuje stacjonarnym zbiornikiem na ciekły azot o pojemności 2 ton. Azot ciekły sprzedajemy na potrzeby rynku lokalnego oraz wykorzystujemy na miejscu. Zarówno do konserwacji w licencjonowanym banku materiałów biologicznych, jak i do testowania jakości importowanych naczyń.


W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

ul. Modrzewiowa 4, 43-424 Drogomyśl
email: cryogen@cryogen.pl lub telefonicznie pod numerem +48 603 063 682
www.cryogen.pl

Serdecznie zapraszamy!

Dr inż. Jan Pilch i CRYOGEN

Related posts

Eco&More: dystrybutor naturalnych kosmetyków

ABC-Handlu

Wymarzone akwarium jest w zasięgu Twojej ręki

ABC-Handlu

Aves: Wyjątkowy smak sprzed lat

ABC-Handlu