ABC-Handlu
Image default
Home » Blog » RYBY Z SERCA NATURY
Artykuły spożywcze Wszystkie

RYBY Z SERCA NATURY

Gospodarstwo Rybackie ZAWÓLCZE to w pełni certyfikowana, ekologiczna hodowla ryb. W ofercie znajduje się głównie karp, ale także mniejsze ilości suma, szczupaka oraz lina – wszystkie gatunki posiadają certyfikat bio. Gospodarstwo wkomponowane jest w malowniczy kompleks leśny leżący u podnóża Wyżyny Lubelskiej, w ścisłym sąsiedztwie Rezerwatu Przyrody Sosny Polskiej. Duża odległość od ośrodków przemysłowych, naturalne warunki przyrodnicze i czyste powietrze tworzą przyjazny mikroklimat dla ekologicznej hodowli ryb, dlatego hasło promocyjne Gospodarstwa brzmi: RYBY Z SERCA NATURY.

Pomysł na ekologiczną hodowlę ryb zrodził się z potrzeby troski nie tylko o naturę, ale także o człowieka, któremu obecnie oferowana jest głównie przetworzona żywność opatrzona etykietą z niekończącą się listą barwników i substancji chemicznych. Optymizmem napawa fakt, że świadomość społeczeństwa rośnie i coraz większej liczbie osób zależy na zdrowym odżywianiu. Jesteśmy pewni, że nasza oferta ekologicznych ryb stanie się atrakcyjna dla szerokiego grona konsumentów.


W ofercie posiadamy ryby wyłącznie
z ekologicznej hodowli.


Jak hodowane są nasze ekologiczne ryby?

W naszym gospodarstwie prowadzimy hodowlę tylko ekologicznych ryb, głównym gatunkiem jest karp, natomiast w ofercie posiadamy także suma, lina i szczupaka. Chów ryb w naszym gospodarstwie odbywa się w sposób zgodny z tradycyjnym systemem opracowanym w II połowie XIX wieku przez Thomasa Dubisha. Hodowla ryb konsumpcyjnych trwa trzy lata, prowadzony jest z zachowaniem nie mieszania obsad. Podstawą diety karpi jest pokarm naturalnie rozwijający się w stawach uzupełniany o zboża i nasiona roślin strączkowych pochodzących tylko z certyfikowanych ekologicznych upraw. Ten sposób karmienia jest gwarantem nie tylko tego, że ryba jest zdrowa, ale także wpływa na jej wyjątkowe walory smakowe. Hodowla ryb znajduje się pod stałym nadzorem lekarza weterynarii.

Najwyższa jakość

Poza certyfikatem potwierdzającym hodowle ekologiczną przyznanym przez Ekogwarancję PTRE, nasze Gospodarstwo Rybackie “Zawólcze” spełnia także wymogi wysokich standardów jakości, co znajduje odzwierciedlenie w certyfikacie przestrzegania Kodeksu Dobrej Praktyki Rybackiej, jedynego w kraju certyfikatu jakości uznanego przez Ministra Gospodarski Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.


Gospodarstwo Rybackie “Zawólcze”
tel. 41 377 62 82 | kom. 798 305 003
e-mail: biuro@rybyzsercanatury.pl
Zawólcze 1, 23-275 Gościeradów (woj. lubelskie)

Pozostałe artykuły: www.abc-handlu.pl/category/wszystkie/zaopatrzenie/

Related posts

NiceFood Dystrybucja

ABC-Handlu

bioQlinar: Sklep ze zdrową żywnością

ABC-Handlu

Duet: Zakład Piekarniczo-Cukierniczy

ABC-Handlu