ABC-Handlu
Image default
Home » Blog » Pozwól się przenieść do malowniczej miejscowości Cazorla.
Artykuły spożywcze HoReCa Wszystkie

Pozwól się przenieść do malowniczej miejscowości Cazorla.

Aceites Cazorla S.C.A. to spółdzielnia producencka zrzeszająca ponad 2000 rolników uprawiających swoje gaje oliwne na terenie parku krajobrazowego Cazorla. Naszą specjalnością są oliwy odmianowe posiadające Zastrzeżony Certyfikat Pochodzenia D.O.P.

Pozwól się przenieść do malowniczej miejscowości Cazorla, w prowincji Jaén, w samym centrum hiszpańskiej Andaluzji. Cazorla, usytuowna w Parku Krajobrazowym Sierra de Cazorla, Segura i Las Villas. Jest największym w Hiszpanii i 2 w Europie obszarem chronionego krajobrazu oraz ogłoszonym przez UNESCO Rezerwatem Przyrody i Obszarem specjalnej ochrony ptactwa. Charakteryzuje się mikroklimatem odpowiednim do uprawy drzew oliwnych i obecnością aromatycznych roślin, które są elementami wyróżniającymi naszą oliwę naturalną Virgen Extra spośród innych, także pochodzących z prowincji Jaén.

Naszą specjalnością są oliwy odmianowe Picual oraz Royal.

Royal jest swoistą perełką, która odróżnia naszą tłocznię od wszystkich innych, gdyż jest to odmiana endemiczna prowincji Jaén, występująca tylko i wyłącznie w tym regionie. Charakteryzuje się ona niezwykle delikatnym i owocowym smakiem. Royal to odmiana na wymarciu i stanowi tylko 10% upraw i produkcji. Dziesiątki lat pracy pod jedną, wspólną marką Cazorla pozwoliło nam nie tylko wyspecjalizować się w tłoczeniu oliw z dojrzałych oliwek, ale również z niedojrzałych, zielonych oliwek. które tłoczymy zarówno z dojrzałych jak i niedojrzałych oliwek. Oliwki w naszych gajach uprawiane są w sposób tradycyjny, z zachowaniem maksymalnej odległości pomiędzy drzewami. Górzyste ukształtowanie terenu powoduje, że zbiorów dokonuje się ręcznie.

Dla zagwarantowania procesów uprawy oliwek i ich przetwarzania oraz uzyskiwania i rozlewania naszej Oliwy Naturalnej Extra Virgen, jak i ich późniejszego zaświadczenia o jakości. Nasze przedsiębiorstwo jest jednym z podmiotów, które posiada Zastrzeżony Certyfikat Pochodzenia (Denominación de Origen) – Sierra de Cazorla. Świadectwo pochodzenia jest gwarancją jakości i jednocześnie stanowi rekomendację Junta de Andalucía (Rządu Autonomii Andaluzji) poświadczoną Znakiem Potwierdzonej Jakości. Te certyfikaty zobowiązują nas do utrzymania kwasowości naszych oliw w maksymalnym przedziale do 0.4%. W praktyce wartości te wynoszą 0.1% dla oliw zielonych oraz 0,2% dla oliw dojrzałych.

Nasze oliwy oferujemy w szerokiej gamie formatów, od butelek szklanych 250 ml, poprzez opakowania PET 1 L po puszki o pojemności 5 L tak, aby mogły znaleźć zastosowanie zarówno w gastronomii jak i handlu detalicznym. Chętnie pomożemy dobrać odpowiednią oliwę do Państwa potrzeb.


Sklep prowadzony jest przez firmę Premium Food Selection, oficjalnego przedstawiciela i importera oliwy z oliwek Cazorla w Polsce

ul. Kossutha 9, 40-844 Katowice
Tel: 505 666 345 | info@oliwacazorla.pl
Pracujemy w godzinach: poniedziałek – piątek: 9:00 – 17:00

Pozostałe artykuły: www.abc-handlu.pl/category/wszystkie/zaopatrzenie/

Related posts

“Kinga” Przetwory: Od lat wyłącznie naturalnie

ABC-Handlu

Plaza Oprogramowanie: Hotele to nasza rodzinna specjalność

ABC-Handlu

M&P Alkohole i Wina Świata

ABC-Handlu