ABC-Handlu
Home » Blog » Winnica Alvaium: Ekologiczne gospodarstwo rolne, winnica i pasieka.
Artykuły spożywcze Wszystkie

Winnica Alvaium: Ekologiczne gospodarstwo rolne, winnica i pasieka.

alvarium logo

Winnica Alvarium to rodzinne gospodarstwo, położone w samym sercu Przemkowskiego Parku Krajobrazowego oraz Wzgórz Dalkowskich. Łagodny klimat naszego regionu, warunki glebowe i nasłonecznienie dały bardzo dobre miejsce do uprawy winorośli. Obecnie winnica zajmuje powierzchnię 2 ha, na których uprawiamy czerwone i białe odmiany winorośli m.in. resling, pinot gris, solaris i regent.

Alvarium to z łaciny „pasieka” lub „ul”. Nasza nazwa nawiązuje do wielopokoleniowej, rodzinnej tradycji, jaką jest produkcja naturalnego miodu pszczelego. Co ważne, zarówno w produkcji miodu, jak i wina stawiamy na tradycyjne metody i nie stosujemy sztucznych dodatków. Wyznajemy zasadę, że tworzymy także dla siebie, a pragniemy jeść i pić tylko to, co najlepsze. Przy nawożeniu i ochronie winorośli stosujemy jedynie naturalne metody i środki. O wysokiej jakości naszych win świadczą zdobyte nagrody w konkursach winiarskich oraz świetne opinie naszych gości.

Oferta enoturystyczna:

Zapraszamy nie tylko do zwiedzania winnicy, ale także do degustacji i wysłuchania opowieści o winie i winiarstwie. Prowadzimy warsztaty z prac w winnicy oraz przy zbiorze i przetwarzaniu owoców. W sezonie letnim świetnym pomysłem jest noc w winnicy w namiocie lub camperze, albo w okolicznych, przytulnych hotelach.

Oferowane produkty:

Solaris 2022, wino białe, wytrawne. Nagrodzone srebrnym medalem podczas Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle. Łagodne aromaty świeżych moreli i brzoskwiń, przeplatają się z zapachem kwiatu lipy oraz cytrusową świeżością. Polecamy je jako aperitif lub do lekkich, letnich obiadów.

Rondo 2022, wino różowe, półwytrawne. Aromaty truskawek, poziomek, wanilii i słodkiej śmietany. Idealne jako dodatek do spędzenia ciepłego, letniego wieczoru.

Riesling 2022, wino białe, wytrawne. Orzeźwiające aromaty jabłek i cytrusów będą się świetnie komponować z sałatami, lekkimi serami, rybami i drobiem oraz świeżymi owocami.

Regent 2021, wino czerwone, wytrawne. Nagrodzone brązowym medalem podczas Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle. Dzięki 18-miesięcznemu dojrzewaniu w beczkach z dębu francuskiego, w winie dominują aromaty wiśni, śliwek i przypraw korzennych. Doskonałe do grllowanych mięs i cięższych serów.

Pełna oferta win jest dostępna na zapytanie.


Winnica Alvarium

Ostaszów 23A, 59-170 Przemków
Telefon: 691 576 363 | E-mail: winnicaalvarium@gmail.com

https://abc-handlu.pl/category/wszystkie/artykuly-spozywcze/

Related posts

Dingo Shop: Sklep zoologiczny z akcesoriami dla psa i kota

ABC-Handlu

Propss po prostu nie muś

ABC-Handlu

Sofio: Szeroka oferta wyrobów cukierniczych

ABC-Handlu