ABC-Handlu
Home » Blog » Top Cats: Najlepszy żwirek dla kota
Wszystkie Zwierzęta

Top Cats: Najlepszy żwirek dla kota

Cześć miłośniku kotów. Jeśli czytasz ten tekst to znaczy, że jesteś opiekunem (lub planujesz nim zostać w najbliższym czasie) cudownego kociego towarzysza.

Towarzysza, który ma jednak swoje wymagania. Wymagania co do jedzenia, spania i…higieny. Jak wszyscy wiemy koty są bardzo czystymi zwierzętami. Sporo czasu spędzają na dbaniu o higienę swojego futerka, niejednokrotnie można obserwować jak kot się liże czy myje łapką. Potrafi też “zrobić awanturę” jeśli kuweta jest zaniedbana, brudno lub gdy ma w niej żwirek, który mu nie odpowiada.

Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór róznego rodzaju żwirków. Możemy wybierać między bentonitowym, silikonowym i takim z drewnianego pelletu.

Żwirki bentonitowe to zwirki naturalne, charakteryzują się dużą zdolnością do absorbowania cieczy oraz bardzo dobrym pochłanianiem zapachów.

Żwirek ten pochłania mocz tworząc przy tym zbite bryłki, które można z łatwością usunąć z kuwety łopatką Wydajność tych żwirków jest różna w zależności od grubości granulek. Najbardziej wydajne są są te, które mają na opakowaniu słowo “compact”. Jednak ich wadą może być to, że łatwo roznoszą się na kocich łapkach poza kuwetę.

Żwirki silikonowe – wbrew nazwie nie są zrobione z silikonu a z żelu krzemionkowego czyli tzw. silikażelu. Są one obojętne chemicznie. Żwirki te przeważnie występują w wersji niezbrylajacej się choć można już spotkać odmiany, które się zbrylają. Żwirki te nie pylą się i nie ma potrzeby czyszczenia kuwety za każdorazową zmianą podłoża. Jednak nienaturalna struktura granulek może nieodpowiadać niektórym kotom.

Żwirki drewniane charakteryzują się żywicznym zapachem. Mogą być niezbrylające się – mają wówczas postać pelletu. Pod wpływem wilgoci granulki (w postaci wałeczków) rozpadają się tworząc na dnie kuwety pył. Mogą być także zbrylające się – mają wtedy postać tzw. Kruszonu czyli drobnych wiórków lub trocin. Pod wpływem wilgoci sklejają się tworząc łatwe do usunięcia bryłki.

Jednak my chcemy Tobie, a przede wszystkim Twojemu kotu, zaproponować zupełnie inne rozwiązanie, mianowicie żwirek tofu. Dlaczego? Oto 5 powodów:

  • żwirek tofu jest wykonany z naturalnych składników takich jak skrobia kukurydziana lub sojowa czyli nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych i jest bezpieczny dla Twojego mruczacego przyjaciela;
  • łatwe czyszczenie: żwirek łatwo się usuwa i pochłania brzydkie zapachy;
  • przyjazny dla środowiska: jest biodegradowalny i można go utylizować w sposób ekologiczny;
  • minimalne pylenie: jest niemalże bezpylny co jest szczególnie ważne jeśli ktoś w domu cierpi na alergię;
  • skutecznie pochłania zapachy – dzięki swojej unikalnej strukturze skrobi żwirek tofu skutecznie pochłania nieprzyjemne zapachy.

Mówiąc krótko Twój KOT wybrałby żwirek tofu!

Po żwirek tofu i inne atrakcyjne produkty dla najlepszych kotów zapraszamy na naszą stronę


evado Krzysztof Wankiewicz
ul. Piotra Skargi 23/32, 47-232 Kędzierzyn-Koźle
tel.: 536 403 538, e-mail: sklep@topcats.pl

zwirekleo.pl

Related posts

Pacynki z wesołą duszą

ABC-Handlu

HOL-SER: Oryginalne, szlachetne sery holenderskie

ABC-Handlu

Sauny Premium: Nowoczesne Sauny Na Wymiar

ABC-Handlu