ABC-Handlu
Home » Blog » Pasieka “Sądecki Bartnik” – Miód natury cud
Artykuły spożywcze Wszystkie

Pasieka “Sądecki Bartnik” – Miód natury cud

Gospodarstwo  Pasieczne  ”Sądecki Bartnik” to firma rodzinna założona przez rodzinę Kasztelewiczów, dla których pszczelarstwo jest czymś więcej, niż zawodem i pracą- to autentyczna pasja i fascynacja pszczołami.

Wszystko,  co dzieje się w  „Bartniku”  ma związek z szeroko pojętym pszczelarstwem.

W pasiekach gospodarstwa pozyskuje się wysokiej jakości miody odmianowe oraz inne produkty pszczele: pyłek kwiatowy, mleczko pszczele, wosk, propolis oraz pierzgę. Wędrówki z pszczołami na coraz to inne „pastwiska pszczele” gwarantują wysoką wydajność miodu z jednego ula. Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik” prowadzi również  skup,  konfekcjonowanie i sprzedaż  wszelkich produktów pszczelich. Gospodarstwo posiada również Pasiekę hodowlaną, w której prowadzona jest hodowla matek pszczelich,

Łączenie tradycji z nowoczesnością, innowacyjne rozwiązania, wysoko wykwalifikowana kadra, oraz własne, odpowiednio wyposażone laboratorium, gwarantują produkty najwyższej klasy oraz wysokiej jakości.

Z jednego ula i ogromnej pasji powstała firma, ale także Muzeum i Skansen Pszczelarstwa. W chatach wystawowych, zrekonstruowanych z oryginalnych elementów, można obejrzeć wspaniałą kolekcję akcesoriów pszczelarskich, takich jak miodarki, podkurzacze, leziwa, praski do wyrobu węzy, klateczki do hodowli matek pszczelich. W kolekcji muzeum znajduje się ponad 100 uli: kłodowych, figuralnych, snozowych, ramkowych, a także słomianych kószek.

Na szczególną uwagę zasługują: ul kłodowy – stojak dla pięciu rodzin pszczelich, zwany dla swojej rangi “Królem” i ul snozowy – Dzierżona – oba z 1822 roku i oba wpisane do rejestru zabytków.

Po muzeum oprowadza zwiedzających przewodnik, opowiadając bardzo ciekawie o historii pszczelarstwa i zastosowaniu poszczególnych przedmiotów. Wystawy obejmują także inne przedmioty tzw. domowego użytku, bez których trudno byłoby mieć wyobrażenie o funkcjonowaniu gospodarstwa wiejskiego. Wszystko to sprawia, że muzeum ma niepowtarzalny klimat skansenu.

Oprócz gromadzenia pszczelich atrybutów gospodarstwo zajmuje się szerzeniem wiedzy o apiterapii. Między innymi dlatego powstały API-domki, budynki do inhalacji powietrzem ulowym – jest to jedna z form apiterapii. Terapia ta wspomaga leczenie chorób układu oddechowego, krwionośnego i wzmacniająca odporność organizmu na rozwój infekcji, chorób bakteryjnych czy wirusowych. Zabieg ten polega na wdychaniu powietrza wytwarzanego przez rodzinę pszczelą (takiego samego jakie znajduje się w ulu) w specjalnie do tego przygotowanych domkach. Powietrze pszczele pozbawione jest bakterii, wirusów i grzybów, zawiera za to cenne składniki pochodzące z produktów pszczelich, a wibracje wytwarzane przez bzyczenie pszczół działają antystresowo
i relaksująco.

Dzięki miłości do pszczół wiele czasu poświęca się tutaj na kolejną pasję – edukację!
W Miodowej Szkole, Muzeum, Restauracji, a także w Zagrodzie organizowane są warsztaty i wydarzenia, podczas których zdobywana jest wiedza o pszczołach i ich produktach, roślinach miododajnych i innych fascynujących aspektach.

W samym sercu gospodarstwa powstała Restauracja „Bartna Chata”. Powstała z połączenia pasji i miłości do pszczół oraz regionu. Dlatego w karcie niejednokrotnie można znaleźć to zaskakujące połączenie – dania przygotowane w zgodzie z tradycją i okraszone miodem. Bartna Chata to nietypowe miejsce wydarzeń – niespiesznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, kreatywnych warsztatów, inspirujących sesji, wartościowych szkoleń, niesztampowych ślubów, wesel i innych zgromadzeń okolicznościowych w stylu slow.

Kolejną pasą widoczną w gospodarstwie jest nadawanie nowego życia starym przedmiotom pszczelarskim (i nie tylko) oraz meblom. Również dzięki temu powstało Muzeum Pszczelarstwa oraz Domy Gościnne, które zyskały wyjątkową atmosferę właśnie dzięki przywróconym do życia rekwizytom.

Wszystko, czym zajmuje się „Sądecki Bartnik” podporządkowane jest umacnianiu powszechnie rozpoznawanej przez konsumentów marki, propagowaniu pszczelarstwa, a także – poprzez działalność edukacyjną i kulturotwórczą – pielęgnowaniu najświetniejszych tradycji polskiego pszczelarstwa.

Warto odwiedzić:

http://sklep.bartnik.pl/
https://www.instagram.com/sadeckibartnik/
https://www.facebook.com/sadecki.bartnik.atrakcje
http://bartnik.tv/
https://www.youtube.com/user/sadeckibartnik/
https://www.facebook.com/KochamMiod

Pozostałe artykuły: www.abc-handlu.pl/category/wszystkie/zaopatrzenie/

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Related posts

Jedynka Medical & Fitness & SPA

ABC-Handlu

Tradycyjny smak w nowoczesnych opakowaniach

ABC-Handlu

Vetro: Kompleksowe usługi szklarskie

ABC-Handlu